| Armyanka a întrebat:

Ieri seara am observat 2 ganglioni umflati la urechea dreapta (tin sa mentionez ca imi dadusem acum o luna o gaura acolo cu pistolul si acum o saptamana s-a infectat si am scos cercelul, acum e mai bine dar tot e umflata putin). Poate fi asta cauza? Cand apas tare pe primul ganglion parca ma doare putin. Nu vreau sa imi fac griji mari degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu. Nu cred. Mergi urgent la medic. S-ar putea sa fie o boala care poate afecta sexualitatea. Nu-ti spun cum se numeste ca n-ar fi corect din punct de vedere medical. Mergi la doctor!

| Armyanka explică (pentru Salontanul):

Nu stiu ce sa spun, nu e deloc umflat tare dar eu ma ingrijorez ft repede, la doctor voi merge doar daca vad ca va creste sau daca nu se va diminua in vreo 3 saptamani. cineva mi-a zis ca n-am de ce sa-mi fac griji, ca sigur e de la infectia de la ureche care inca nu mi-a trecut fiindca mai am putin urechea umflata de la afurisitu' ala de cercel.

| Salontanul a răspuns (pentru Armyanka):

Nu te juca! Mergi astazi la urgenta. Eu am facut la fel si n-am consultat medici diferiti.Am ajuns la a9-a operatie. Pana la 54 de ani am avut o sanatate de fier. Te rog, mergi urgent!