| LovelyPuppyEyes a întrebat:

Imi este foame dar cand vad mancare imi vine sa varssad nu stiu ce pot sa fac. Aceasta stare o am de cateva saptamani ( tin regim de mult timp ). Cand deschid frigiderul si simt mirosul mancarii,pur si simplu ies din bucatarie, ma deranjeaza rau. As vrea sa-mi recomandati un medicament sau sa-mi dati niste sfaturi urgent! multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Analize, cat mai repede! Probabil, ai dezvoltat o anemie marcanta sau ai chiar probleme hepatice. Nu ar fi exclusa nici o parazitoza intestinala.

| mgtow a răspuns:

Nu santem medici nutritionisti sau de familie, sfaturile persoanelor neexperimentate in medicina pot fi daunatoare asupra ta, ca si cum ai lasa masina la un zugrav care habar n-are de mecanica. Trateaza-te la medicul familist.

| valentino52 a răspuns:

Se numeste anorexie si e grav du-te la un doctor el iti poate recomanda mai multe.

| LovelyPuppyEyes explică (pentru valentino52):

Nu ma infometez... nu am anorexie

| valentino52 a răspuns (pentru LovelyPuppyEyes):

Scuze am vrut sa scriu bulimie nu anorexie.

| SăȘtiCăMereu a răspuns:

Stiu aceasta senzatie si mie mi se intampla! iti este distrusa flora intestinala mananca supa de legume calduta o vreme si pe langa asta doar chesti foarte usoare cum ar fi iaurt cate o banana... evita mancarurile grase sau ori ce ar putea fi felul 2 (se poate manca orez) PAINEA STRICT INTERZISA!

| mira13 a răspuns:

Draga mea, dupa cum descri u, e nevoie urgent de un doctor, o parere profesionista.Si mie mi s-a intamplat sa nu am pofta de mancare sau sa mananc decat de nevoie dar nu asa cum descri u.La mine a fost din cauza stresului si a fumatului ca nu mai aveam pofta de mancare mai deloc dar la tine, tinand cont ca ai tinut regim, s-ar putea sa porneasca si psihologic aceasta respingere a mancarii.mergi te rog la un doctor, pentru ca sunt cateva boli care au un astfel de simptom... tine-ne la curent

| Pantir a răspuns:

Mergi la medic, ....maninca pesmeti uscati...