| zuzanY a întrebat:

Am o stare de foame, dar nu pot manca, cum simt miros de mancare imi vine sa vomit. a inceput sa mi se intample din ce in ce mai des si ma tine cateva zile. vreau sa stiu si eu ce pastila sa iau acum ca sa imi treaca in cateva ore.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

De obicei curele de slabire duc la asemenea stari. Sper sa nu fi facut si tu cure de slabit caci nu sunt bune deloc sunt daunatoare organismului.
Pentru a te reface iti recomand niste suplimente precumsad Spirulina, Catina, si un Multivitaminizant) e un trio excelent- nu sunt pastile sunt suplimente- deci nu au contraindicatii si iti vor repara efectiv intregul organism,indeferent ce afectiune ai.
In plus daca incerci sa te mentii slaba cumva:
ata ce trebuie sa faci:
Ce simplu eee!happy, Foarte simplu! iata ce sa mananci, si ce sa nu mananci.(desi parintii mei sunt grasi) eu am ajuns la 26 de ani, si tot nu m-am ingrasat!
1 Nu te infometa(manaca, atat cat doresti, important este ce manaciwinking.
2 Mananca fructe si legume(cate vrei)
3 Mananca peste slab(caras, crap)
4 Lapte degresat(cat vrei)
5 Iaurt degresat(cat vrei)
6 Paine integrala, sau mamaliguta
7. Tarate(cereale integrale), orez fiert.
8.Zic iar de fructe si legume(dar negatite), daca totusi vrei sa le gatesti poti gati supe in care sa pui multe multe legume, dar fara prajeala.
Ce sa nu mananci deloc deloc!
1 Grasimi(carne de porc.unt, margarina, carne de vita etc)
2 Paine alba
3 Prajeluri
4 Dulciuri(de nici un fel! nici sucuri!
5 Nu manca sarat!
6 Nu manca aproape cand te pui la somn seara
Si inca ceva foarte important-Bea multa apa Mergi pe jos(fa si sport daca ai timp)! si ai sa vezi ce ai sa slabesti!
Si cred ca stii ca majoritatea bolilor sunt rezultatul unui stil de viata nesanatos:cancer,hipertensiune, boli de inima, diabet et.
Daca mananci sanatos vei fi o persoana de nota10!- si sanatoasa, si sa arati binehappysucces!

| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Incearca sa mananci fructe. Poti incepe cu portocale/clementine/mandarine pentru ca sunt usor acrisoare si inlatura starea de greata. Daca nu, incearca o limonada cu putina miere.

| Giinger a răspuns:

Poate e ulcer. Eu cand aveam ulcer ma simteam asa.sad

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Draga mea pastilele nu te vor ajuta cu nimic ci doar pe moment, pe urma starea va reveni la fel.
Incearca sa mananci castraveti murati gogosari etc ( ceea ce tine de murat) iti vor face pofta de mancare si nu va fi nevoie sa iti nenorocesti stomacul cu pastile.
Va da rezultate in cateva zile dar ATENTIE forteaza-te chiar daca pe moment e greu.

| Ovidiu_Edvard_1988 a răspuns:

Stiu carei vrajeala ia relaxirem o sat revi da nu mai folosi...

| RmD a răspuns:

Ulcer putin probabil, mai degraba gastrita. Aceasi chestia am patit si eu. Pe langa zeci de doctori care am fost si nu au reusit sa ma rezolve, pana la urma am facut o endoscopie care iti va zice multe. Pe langa tratamen nu am avut voie acrituri, cafea, condimente, prajeli, bauturi acidulate. Nu-ti nenorici stomacu cu pastile daca nu iti sunt recomandate de un doctor.