| Yxha12 a întrebat:

Imi puteti recomanda niste diete de slabit? Sau orice altceva, am cam 62 de kg si vreau sa ajung undeva pe la 57-56 si cam ce trebuie sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JayLuckyLuciano a răspuns:

Buna, sunt sportiv de performant si la noi slabirea de 6-7 kilograme inaintea unei competitii este ceva normal. Iata cateva sfaturi:
-in primul rand include antrenamentul in rutina ta zilnica. Gasesti foarte multe workout-uri pe internet, pe langa poti iesi la alergat, du-te la o persoana specializata, ai o gramada de variante.
-un mic truc foarte folositor la care apelam inainte de slabire, pentru ca trebuie sa o facem intr-un timp foarte scurt este sa imbraci niste haine subtiri, peste tricou pui un sac de gunoi(ii faci maneci si loc pe unde sa scoti capul), iar peste pui un trening sau ceva de fas, astfel vei slabi mult mai mult.
-regimul alimentar este si el foarte important. Combina antrenamentul regulat cu un regim de slabit. La fel, gasesti foarte multe pe internet. Alege unul pe care sa-l urmezi. Sper ca ti-am fost de ajutor. Daca nu reusesti sa gasesti pe internet ce ai nevoie iti pot detalia un program de antrenament si un regim alimentar, astept raspunsul tau in caz ca ai nevoie.

| Mosotti a răspuns (pentru JayLuckyLuciano):

Aia cu sportul este o idee foarte buna.

Pai si de ce sa dea prea multa apa afara, ideea e sa slabeasca din fat, nu sa se deshidrateze?! Asta la chestia cu sacu de gunoi. Ca asta se intampla la ce zici tu.

Dieta e cea mai importanta, e 80 % din importanta, degeaba faci sport daca nu tii dieta, adica daca mananci tot atatea Kcal cat arzi cu sport cu tot, invers merge, cu dieta ok fara sport se slabeste f bine. Si corect, diete destule gaseste pe net.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dieta de slăbit cu lămâie :

Iei lămâia, o tai în jumătate și apoi ți-o storci în ochi până nu mai vezi frigiderul.

| Nonolita a răspuns:

Mai multa miscare si mai putina mancare.
Miscare reala, nu "sport" la calculator.

| Nebuna3459 a răspuns:

Bună!
Încearcă să nu mai mănânci pâine, dulciuri și chipsuri!
Mănâncă fructe, legume si mergi la sală și aleargă!
Dimineata poti sa bei un pahar mare de apă plată cu lămâie.
Sper ca te am ajutat.
Funda?