| beautyyyyy a întrebat:

Buna la toti! in legatura cu menstruatia.am 17 ani si mie trebuia sa imi vina pe 17 septembrie si nici acum nu mi-a venit cryingde ce? sunt ingrijoratastraight face. e ceva in neregula cu mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| gfdessjtyrd76 a răspuns:

Stai linistita e normal sa iti intarzie 2 saptamani, peste 2 saptamani, trebuie sa te ingrijorezi.sunt diferite motive pentru care iti poate intarzia= incepi o dieta, raceala etc. dacanu vine dupa 2 saptamani atunci trebuie sa te duci la medic( poate ai o infectie=uter, vezica= sau daca ai avut contact sexual poate esti insarcinata) ai ceva simptome? daca ai avut contact sexual ia-ti un test de sarcina de la farmacie si vezi in 3 minute daca esti sau nu.

4 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Ti-ai inceput viata sexuala? Sa nu cumva sa fi ramas insarcinata.Sau poate n-ai ciclul regulat

| Deea a răspuns:

Poate esti gravida laughing

| Betty a răspuns:

Nu cred ca e ceva chiar asa gravthinking

doar daca...nu cumva ai facut sex neprotejat si poti fi insarcinata. dar daca stii ca asta nu s-a intamplat nu ai de ce sa-ti faci griji cred ca e vorba doar de o intarziere.

| beautyyyyy explică:

Nu am avut nici un contact sexual. sunt si racita poate din cauza asta...nu stiu...sad