| denisa20 a întrebat:

Mi. a apurut un herpes sub buza, mi-am dat cu crema si as vrea sa stiu in cat timp ar trebui sa-mi treaca.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In 6-7 zile daca nu te-ai dat cu Aciclovir inaintea aparitiei veziculelor. Daca te dai cu Aciclovir cand incepe sa te urzice buza, inainte sa apara bubitele, atunci iti trece in 2-3 zile.

| Abcfunny a răspuns:

Si eu am avut herpes sub buza.
Mi-am dat cu aciclovir intr-o saptamana mi-a trecut, numai sa nu rupi tu coaja aceea care se formeaza/
Ps: pentru mai multe informati herpesul de sub buza se numeste"herpes simplex' sau ceva in genu.
Apropo sa nu folosesti plasturi.

| march a răspuns:

Iti v-a trece in maxim 6 zile.

Te poti da cu, crema insa iti recomand plasturile Compeed.

| geoanarandi a răspuns:

Sa-ti pui un plasture ca sa-ti treaca mai repede altfel poate dura sh o saptamana pana dispare

| rRAzvANn a răspuns:

2-3 zile