| Denissa16 a întrebat:

Buna TPU, am un herpes la buza de jos si as vrea sa stiu daca are ceva daca o sparg, pentru ca nu o suport acolo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Aplica un uguent cu Acyclovir, nu vei rezulva nimic daca il vei rupe.
http://www.i-medic.ro/medicamente/avyclor-comprimate

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu, nu sparge. Mergi la farmacie si ia Kanamicina.Am cerut si eu plasture pentru herpes dar mi-a spus ca nu prea e bun.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu face asta...du-te urgent la farmacie. exista plasture pentru herpes

| AnneღU a răspuns:

Sa nu faci prostia asta! Mergi mai bine la farmacie si ia-ti plasture pentru herpes! Iti va trece repedewinking

| Denissa16 explică (pentru AnneღU):

Cat de repede trece?

| AnneღU a răspuns (pentru Denissa16):

Mai acuma depinde de cand il ai, si de eficienta plasturelui... Ia-ti unul bun, chiar daca pretul nu este pe placul tau. Cel putin asa nu vei scapa de mancarime si de faptul ca trebuie sa vezi ca il ai :-s Dar sa nu spargi... vei face mai rau!