| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am inceput viata sexuala acum 3 luni, si am observat ca de atunci am o scurgere urat mirositoare. fetelor, ma puteti ajuta cu niste sfaturi, va rog? Sa ma duc la ginecolog? Ce as putea sa am? Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o infectie genitala si trebuie sa ajungi imediat la ginecolog (maine, sau cel mai tarziu poimaine). Deja ai amanat periculos de mult (de vreme ce ti-ai inceput viata sexuala de 3 luni, trebuia sa te fi dus la ginecolog in urma cu maxim doua luni). Nu mai sta, genul asta de infectii se agraveaza in fiecare zi. unt usor de tratat la inceput, ulterior se cronicizeaza, tratamentul este lung, dificil si vindecarea se poate face cu sechele.

| katala a răspuns:

Inca nu ai ajuns la ginecolog? si mai fa ceva : schimba partenerul - nu e de incredere si risti sa-ti faci abonament la ginecolog.

| adellinas a răspuns:

Candida cel mai probabil, trebuie sa mergi la medic. Stai linistita, nu e ceva grav doar neplacut, se trateaza. bafta

| RфZaημtzα a răspuns:

Este secretia vaginala dar nu trebuie. sa fie urat mirositoare.:d
du. te la ginecolog!

| baubau_9290 a răspuns:

Da, du-te la ginecolog. el poate sa-ti spuna exact ce s-a intamplat:d si macar asa esti si tu mai linistita