| Ebbygalle a întrebat:

nu stiu sigur daca asta e categoria la care sa postez dar pare cea mai potrivita.De ceva vreme, in anumite momente mi se inrosesc foarte tare degetele de la maini si ustura si simt ca ma ard.Apoi dupa ce le bag si le tin putin sub apa rece incep incet sa isi revina. Aveti idee ce ar putea fi? -.-

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Pai cand te inrosesti stai cu mine in frig?
Daca da, e normal, mana degeara.
Incerca sa te dai cu o crema hidratanta de maini, cel putin de 2 ori pe zi, iar daca mai persista, te-as sfatui sa te duci la medicul tau de familie sau un dermatolog.

| Ebbygalle explică (pentru LaLaura):

Nu stau cu mainile in frig, pur si simplu scriu sau stau degeaba si deodata incep sa ma usture si se inrosesc.

| LaLaura a răspuns (pentru Ebbygalle):

Daca nu merge cu o crema hidratanta pentru maini, te sfatuiesc sa te duci ori la medicul tau de familie, ori la dermatolog, s-ar putea sa ai o alergie, un medic te va lamuri.

| Ebbygalle explică (pentru LaLaura):

O sa mai astept cateva zile sa vad cum merge cu crema, daca patesc tot asa, dupa am sa merg la medic.Multumesc.

| LaLaura a răspuns (pentru Ebbygalle):

Nu ai pentru ce.

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cel mai indicat ar fi sa te vada imediat medicul de familie.
Ai stat cu ele in frig? zapada?
Nu te juca si vorbeste cu mama ta, apoi la medic sa vezi despre ce este vorba.
O zi frumoasa sa aihappy