| Alxxandra a întrebat:

Parul meu se ingrasa repede si este foarte uscat la atingere,moale si fara stralucire. Ce ati folosit si a functionat? Poate sa fie si balsam si sampon sau uleiuri, orice

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Foloseste sampon uscat ca sa nu il mai speli asa des. Si spalatul des il ingrasa.
Cat despre faptul ca e uscat, solutia e sa iti faci masca cu ulei (de masline sau de cocos sau si mai bine, combinate) si sa o lasi in par minim 3 ore sau peste noapte cel mai bine, apoi sa folosesti si balsam la fiecare spalare.

| Fataanonima0864 a răspuns:

Si al meu este la fel...pentru ingrasare este bun un sampon uscat.

| Alxxandra explică (pentru Fataanonima0864):

Multumesc,dar am folosit si nu e asa bine pentru scalp