| anonim_4396 a întrebat:

prietena mea mia povestit cum ca, cand era mica se masturba in fiecare zi, uneori de mai multe ori intr-o zi, acum nu se mai masturbeaza asa de des, dar vroiam sa va intreb daca frecventa ei din copilarie de a se masturba o sa duca la infertilitate sau orice boala. Va rog ajutati-ma, sunt forte ingrijorata pentru ea!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu ai nici un motiv de ingrijorare. Masturbarea nu da nici infertilitate, nici alte boli. Eventual, abuzul poate da frigiditate/impotenta.

4 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Nu are nimic

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Nu are de ce sa o afecteze cu nimic.Este normal asa ceva.

| kittycat_9803 a răspuns:

N-are ma nimic laughing stai linistit. ba chiar ar trebui s-o faci si tu laughing

| McCadu a răspuns:

Nu cred ca o afecteaza.