| TnyBZ a întrebat:

Am 14 ani si am o mica problema, am 60 kg, 1.78 inaltime, iar pe fata am foarte multa grasime, cand dau cu mana pe fata, in jurul ochilor se aduna ca si cum as pune ulei pe mana, ma spal des cu sapun pe fata ca sa o elimin, tot reapare, am chiar si in jurul ochilor, am si probleme cu ochii, nu vad foarte clar, cred ca tot din aceasta cauza, cum cred eu, ca mi-a intrat "grasime" in ochi. Cum pot scapa de tenul asta gras si daca problema de la ochi poate fi si de la aceasta chestie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Te-as sfatui sa consulti un dermatolog, dupa un consult si daca este necesar un set de analize, o sa iti dea tratamentul adecvat. Nu are rost sa incerci creme daca nu stii care e problema si cauza aparitiei tenului excesiv de gras.