| anonim_4396 a întrebat:

Bună seara! Am 28 de ani și simt o schimbare în ceea ce privește faptul ca penisul meu întra mai greu în erecție și libidoul este f scăzut. Ce anume poate indica acest lucru?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depresia anxietatea si stresul.
Sănătatea mentala în general este cauza principala.

| anonymus933 a răspuns (pentru anonim_4396):

Totul era normal acum 2 săptămâni. Parca dintr-o data s-a întâmplat

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cauze care pot reduce erectia si libidoul:
Masturbarea excesiva
Uitatul la filme pornografice
lipsa unei vieti active

| relian a răspuns:

Acest lucru indica faptul ca trebuie sa faci o vizita la un urolog, sa te consulte ala, sa iti faca ceva analize.
Posibile cauze?
-infectie urinara, infectie la prostata. Orice infectie in zona aia atrage dupa erectie slaba, lipsa libidoului.Este cea mai comuna cauza la barbati in general, primul lucru care o sa il faca doctorul o sa iti ia proba de urina si sa vada daca este infectie.
Daca lasi asa si este infectie, lasi pe termen lung, o sa iti afwcteze erectia pe viitor.

-alta cauza ar fi nivelk scazut de testosteron, este o posibila cauza, desi mai rar dar exista si asta.Chestia asta se analizeaza dupa urina.

-Alta cauza ar fi o dereglare in producerea unor substante implicate in erectie, deci nu se mai produc substante in cantitati normale si de aici erectie slaba.Chestia asta afecteaza barbatii cu disfunctii sexuale, nu se poate remedia decat prin pilulele ce is pe piata acum.

-Alte cauze, o sa ti le zica doctorul cand o sa mergi, daca o sa ti le zica, daca nu cauta tu pe netu asta mare si afli.Mai sunt : consumul excesiv de alcool, droguri liuate pe timp indenlungat etc.

Deci mergi la urolog, daca este brusc asa cum spui, mai mult ca sigur cauza ar fi o infectie urinara.
Bafta si sanatate maxima happy

| Yuoia a răspuns:

Ca ai fost lacom si l-ai folosit prea mult pana acum. Deja l-ai imbatranit.