| Anaaaaa780 a întrebat:

Bună seara. Am fost alaltăieri la colindat și am mers vreo 7 ore, dar pe la sfârșit a început sa ma doara în spatele genunchiului în partea dreapta de la piciorul stâng. Ma doare când în încordez sau când îl îndoi. Vreun sfat ceva? Sa ma duc la o consultație sau e ceva minor care trece?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Va trece de la sine. Nu esti obisnuita cu efortul fizic.

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din atata lucru nu te duci la medic, ca nu ai nimic, doar febra musculara.
Sa pui mana sa mergi zilnic mai mult, sau safaci sport, ca sedentarsimul iti face acest lucru.

| relian a răspuns:

Ai fost la colondat ce, flori de marl, florile dalbe? Uite si tu, iarna flori de mar, de unde? Colindele alea vorbesc de flori iarna amiaza mare, ai vazut tu iarna flori, pomii sa infloreasca?

Acu urmeaza sa mergi cu plugu, sa ari si sa semenei laughing unde ati vazut voi ca se ara iarna sau se seamana?
Asa ca mergeti la primavara incolo cand se fac lucrarile astea, nu iarna.P[rivara infloresc si pomii, se seamana, ase ara.

Picioru de aia te doare, ca te-ai dus sa ari iarna amiaza mare laughing.In sf sa lasam semanatu sa vorbim de durere.
Asteapta, daca te tine mai mult de 2 saptamani, si tot te doare, mergi apoi la doctor.
Poate acum ca ai mers 7 ore cit spui, nu prea ai facut miscare inainte, poate ai ceva trecator.

| Anaaaaa780 explică (pentru relian):

Da-te-n p l m cu mișto ul tau

| relian a răspuns (pentru Anaaaaa780):

Tu ai cerut sfaturi, asa ca accepta ce scriu oamenii.Nu e nimic misto cum spui, este adevaru. Unde ai vazut tu flori de marl unde ai vazut tu ca oamenii seamana si ara iarna, sa zici ca ai fost cu plugu cu flori de mar si de prun laughing
Asta elegat de colinde.Restu te plingi ca un copil de gradinita, stai nu faci nimic, apoi mergi si tu la colindat si deja te dor toate cele, esti deja distrus laughing

| Anaaaaa780 explică (pentru relian):

Ce prost te o făcut mă-ta mă jur?

| relian a răspuns (pentru Anaaaaa780):

Esti tigan, te-ai dat de gol laughing numa aia se jura.Hai dispari, tiganii nu au ce cauta pe aici, de fapt nu au ce cauta pe nicaeri laughing

| Anaaaaa780 explică (pentru relian):

Vai mamă, haiosule, te țuc

| Anaaaaa780 explică:

V-am întrebat frumos în puii mei și voi o dați în mișto, poate ca nu am știut sa mi bag pl? bravoo