| alinaa765 a întrebat:

Buna seara! Am fost la un control ginecologic si in urma controlului mi-a spus ca am candida.
Mi-a prescris niste ovule Tergynan Flora(nu am mai luat niciodata ovule)
Le-am aplicat insa am simtit un disconfort si o arsura. Este normala aceasta reactie? Exista posibilitatea ca atunci cand administrez, pastila sa nu de dizolve? Rog raspunsuri serioase de la doamne care au mai administrat ovule.Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IrinaMihaela15 a răspuns:

Trebuie introduse pana în capăt ca să și facă efectul. E normal sa usture la început, pana terminați tratamentul n o sa mai aveți senzația neplăcută.