| TreiSurori a întrebat:

Buna seara
Am iesit intr-o seara afara crezand ca este cald,cu o bluzita mai subtire si cred ca am racit la plamani sau ceva,plus seara cand dorm in somn transpir foarte mult iar colega de camera doarme cu geamul deschis.
Ma inteapa in plamani (cateodata durerea este insuportabila), putina durere in piept si tuse seaca.
La farmacie mi-a spus ca poate fii doar muschiul si mi-a dat ketonal si sirop de tuse.
Poate fii ceva mai grav?
Am fost acum o saptamana pentru control (radio-ecografie) si nu mi-a zis nimic pentru ca atunci nu imi aparuse, abia acum 2 zile a inceput totul.
Farmacista mi-a spus sa iau ketonal 5 zile unul pe zi.pot sa il iau doar cand ma doare?
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

MEDIC! MEDIC! MEDIC! Geez. Daca te iei dupa farmaciste, in ritmul asta nu prinzi 30 de ani.

| TreiSurori explică (pentru KodrutZ):

Am mers saptamana asta la control si la plamani. Nu am avut nimic acum, nu pot sa ma duc din nou.
O sa iau ce a zis farmacista o sapt si daca nu ma lasa ma duc la doctor.

| KodrutZ a răspuns (pentru TreiSurori):

Ba poti, in special ca ai probleme.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Mergi la medic, nu la farmacie!
Daca te inteapa, nu e bine.

| Bibi134 a răspuns:

Du-te la spital

| TreiSurori explică (pentru Bibi134):

Imi fac abonament de cate ori am fost la spital sapt asta laughing.