| Gabidan2000 a întrebat:

Am o problema si poate ma ajuta cineva. De câțiva ani (4-5) tot am o durere ușoară in zona abdomenului drept, uneori si in partea stanga. Am avut momente in care am crezut ca am apendicita. Am fost la medici si la palpare aveam gaze intestinale. Mereu ma supăra si ma face sa cred ca am apendicita, dar dacă era sa am apendicita presupun ca deja eram mort. Durerea este una surda, iar la palpare într-adevăr ca se simt gazele cum mișcă prin abdomen. Deci este exclus sa am apendicita de atâta timp? Pofta de mancare am, nu am greață si nici alte simptome mai grave. Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Si scaunul? Posibil sa ai sdr. colonului iritabil sau poate de la mancare...

| Gabidan2000 explică (pentru AdelinaC):

Scaunul este normal, dar uneori este o combinație între diaree si constipație, adică nu foarte frecvent. De mâncat prostii nu prea mănânc. Mănânc sanatos zic eu. O dieta pe baza de legume, carne cât mai slaba, ca sa zic asa ca am grija ce mănânc. Pot sa zic ca am si ceva probleme cu hemoroizii externi, însă am făcut tratamente si s-au ameliorat.

| Gabidan2000 explică (pentru AdelinaC):

Uneori e prezent si un mucus.

| AdelinaC a răspuns (pentru Gabidan2000):

Atunci ar fi buna o colonoscopie cu biopsie pentru a vedea sigur daca este din cauza intestinului

| Gabidan2000 explică (pentru AdelinaC):

Am uitat sa mentionez ca am 21 de ani.

| AdelinaC a răspuns (pentru Gabidan2000):

Multi inainte! Pai varsta plus daca ai un stil de viata mai stresant pot fi factori de risc