| TnyBZ a întrebat:

de cateva zile am o durere in partea dreapta a abdomenului, mai exact, unde e apendicita, nu e durere insuportbaila, un fel de presiune care cateodata se lasa si in partea stanga urmata de gaze care se elimina foarte greu, in timp ce gazele acelea se forteaza sa se elimine se umfla in partea dreapta un pic. Ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Probabil nu ti se face indigestia cum trebuie, bea un ceai digestiv in fiecare dimineata pana il termini, e ieftin si nu dauneaza daca nu trece la medic cu tine

2 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

APENDICELE se gaseste in partea stanga. Apendicita, este boala, adica apare o inflamatie a apendiculului.
Poate ai ceva la intestine, poate ai un colon iritabil(si de aici provin gazele).

| zaratu a răspuns:

Ar trebui sa faci un control medical sa nu te ei dupa unui si alti ca din nimica toata se poate ajunge la doamne fereste altceva mai grav intelegi tu