| TheUndertaker a întrebat:

Buna seara, am si eu o intrebare, la ce este bun vedecamentul Promioq? Ce boli trateaza? Multumesc si astept raspuns repede, buna seara.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai vrut sa scrii PROMIOD?
„Promiod" include toate proprietăţile posibile ale mierii şi componentelor ei.
Suplimentul alimentar „Promiod" are la bază componenţi naturali din munţii Ural şi anume: miere, propolis, ceară de albine, ulei de cătină (Hippophae rhamnoides L.), cedru (Juniperus virginiana L.) şi dovleac (Cucurbita pepo). Fiecare din aceşti componenţi are multiple efecte curative, dar combinate, conform unor tehnologii speciale, au o putere enormă, cu rezultate nemaipomenite. Datorită acţiunii directe asupra pereţilor vasculari scade nivelul colesterolului şi diminuează riscul aterosclerozei. Poate fi utilizat în patologii cardiovasculare ca: aritmia, stenocardia, boala ischemică cardiacă, hipertensiune gr. 1-2, distonie vegetovasculară, dilatarea varicoasă a venelor, tromboflebită.
O eficacitate deosebită are suplimentul alimentar „Promiod" în caz de migrene, mialgii, stări meteodependente.
O acţiune de neînlocuit are „Promiod" în patologiile aparatului locomotor: artrita, artroza, guta, afecţiuni de menisc şi a colului femural, reumatism, neurite, osteohondroză, radiculită, hernie de disc, etc.
Rezultate eficiente sunt în întrebuinţarea suplimentului alimentar „Promiod" contra patologiilor glandei tiroide, diabet zaharat, cât şi în patologiile oftalmologice (miopie, glaucom, conjunctivită, etc.)
Produsul acţionează în stări posttraumatice, regenerarea suturilor postoperatorii, în stări postinfarct, postinsult. Suplimentul alimentar „Promiod" îmbunătăţeşte funcţiile tractului gastrointestinal, dezintoxică ficatul, reglează flora intestinală în caz de disbacterioză, colite, ulcer stomacal şi duodenal, pancreatite, hepatite, hemoroizi. De asemenea, se utilizează atât în patologii ale sistemului urinar, cât şi reproductiv: litiază urinară, cistită, prostatită, adenom de prostată, dar şi în boli ginecologice.
Utilizarea suplimentului alimentar „Promiod" ca profilaxie contribuie la ridicarea imunităţii împotriva infecţiilor respiratorii virale, chiar şi împotriva bolilor bronhopulmonare (bronşite, astm, pneumonii). O eficacitate deosebită „Promiod" are în caz de patologii ORL: sinuzita, haimorita, otita, dar şi în boli dermatologice ca: exema, psoriazis, boli candidozice; au efect antiinflamator şi antitumoral.
Chiar în primele zile „Promiod" înlătură efectiv simptomele neplăcute ale bolii. „Promiod" - alegere corectă pentru cei ce tind a fi sănătoşi prin puterile naturii, incluse în acest supliment alimentar. Produsul a fost testat de ISP Iaşi - Certificat de notificare AD-0131/11.06.2009, vizat şi recomandat de Ministerul Sănătăţii al României.

Sursa:http://www.ziarulargesul.ro/index.php/arhiva/sntate-cu-arom-de-miere.html

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca ai dorit sa scrii "medicament " si " Promiod " --- este o sarlatanie dar cu mare trecere la naivi! Asa zisul "medicament universal " este prezentat ca minunea care vindeca toate bolile( cam tot ce inseamna patologie de varsa a treia ). Medicamentul minune se vinde la taraba, prin posta sau din portbagaj! Grosul cumparatorilor naivi il formeaza pensionarii care, din amaratele lor pensii, dau zeci de lei pentru un flacon care contine miere, propolis, ceara, ulei de catina, de cedru si de dovleac. Pe fluturasii puse in casutele postale, scrie " Vizat si recomandat de Ministerul Sanatatii al Romaniei "! --- escrocii care vand Promiod dar si naivii care-l cumpara NU STIU ca NICIODATA Ministerul Sanatatii n-a facut si nu face recomandari pentru niciun fel de medicament.
Asa ca, nu-ti arunca banii!

| bulin a răspuns:

Nu exista un astfel de medicament. nici substanta activa cu acest nume cred ca ai gresit numele.

| angel74dm a răspuns:

Ce înseamnă "vedecament"?