| yasminna a întrebat:

Buna seara.As dori sa aflu parerea dumneavoastra in urmatoarea problema-am un ciclu regulat de 33 de zile, penultima menstra a fost pe data de 29 martie iar pe 1 mai a venit iar numai ca de asta nu m-a tinut ca de obicei ci mult mai putin, nu la fel de abundent ca de obicei chiar ffffffff putin in comparatie cu lunile trecute.Eu una din dorinta mea nebuna de a avea un bebe tind sa cred ca sunt insarcinata, asta deoarece sanii sunt mai sensibili, din senin ma doare capul si sunt sensibila la mirosuri.Am facut pe 6 mai un test de sarcina si linia de test era fff slab vizibila iar azi dim, adica pe 7 am facut alt test barza care a iesit negativ.Imi vine sa mor nu mai stiu ce sa cred, am fost sfatuita sa fac alt test peste 3 zile, oricum am programare la ginecolog dar pana peste 2 saptamani mor. Orice sfat, parere este binevenit.Astept parerile dumneavoastra multumesc anticipat.Sa fiti iubiti

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Mai fa-ti un test, din urina de dimineata. Eu cred ca esti insarcinata (sau macar sper, ca si eu sunt subiectiva).
Poti sa te duci la un laborator si sa ceri sa ti se recolteze sange pentru o analiza: gonadotrofina corionica umana. Rezultatul ei iti va spun mai precoce daca esti insarcinata. Analiza se poate face la orice ora, nu conteaza daca ai mancat.

4 răspunsuri:
| yasminna explică:

IMI DORESC UN BEBE DIN TOT SUFLETU, NU E VORBA DE A AFLA PENTRU A AVORTA DOAMNE FERESTE CI PENTRU A FACE TOTUL CUM TREBUIE SA FIE BINE PENTRU BEBE.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Iubește cu protecție și așa nu mai stai cu teama în sân.
Mergi la un medic ginecolog pentru a vedea care este starea de fapt.
Mult noroc.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună din nou.
Atunci mâine dimineață mergi la un consult ginecologic.
Apropo: ciclul regulat este de 28 de zile, prin indulgență se poate spune maxim 30 de zile, nu 33.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti insarcinata, asa am fost si eu...sanii f sensibili nu mint. testele de sarcina pot da un gresit 'nu' testele care detecteaza hormonul sarcinii nu mint, cel care ti-a aratat pozitiv e cel corect.