| Jigokunokishi a întrebat:

Azi am fost la doctor ca ma doare gatul si s-a uitat la gat si a zis ca maine pot merge la colindat si pot bea si o tuica, un vin. mi-a dat parasinus si ceva vitamine si altele pentru imunitate. Dar dupa cateva ore cand am ajuns acasa, pe la 1, 2 am facut febra aproape 38. Ar fi ok sa merg maine la colindat si sa consum alcool?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Te amortesti un pic si te vei simti mai bine, nu vei simti gripa... big grin

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca esti racit, o tuica sau un vin fiert face bine.
Daca te simti atat de bine, pleci la colindat. Daca bei mult, atunci e posibil ca poimaine sa fii mai bolnav... de la bauturile amestecate happy

| Jigokunokishi explică (pentru Bula):

Daca merg la colindat cu febra 38 si beau vreo 3 deturi de rachiu sau 3, 4 cupe cu vin patesc ceva?

| Jigokunokishi explică (pentru Bula):

Multumesc pentru ajutor happy

| Bula a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Pentru putin!
Iti doresc sarbatori fericite, distractie buna si insanatosire cu "amorteala"!winking

| Jigokunokishi explică (pentru Bula):

Multumesc. SArbatori fericite! happy

| Bula a răspuns (pentru Jigokunokishi):

Te amortesti un pic si te vei simti mai bine, nu vei simti gripa... big grin

| TanteMarianne a răspuns:

Nuprea. Acum eu una zic du-te la colindat ca dupa aia te faci tu bine, iti trece.

| Jigokunokishi explică (pentru TanteMarianne):

Mersi pentru raspuns.