| florinmadalin a întrebat:

Care este cea mai buna clinica din tara specializata pe STRABISM si cel mai bun medic? Cateva date va rog. Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Eu am auzit ca este Oftapro din Bucuresti, la doamna doctor Cioplean. Nu stiu daca este cea mai buna, eu am fost operata acolo in vara dupa o operatie nereusita in Timisoara. Conditii excelente, operatia a fost usoara si sunt multumita.
Acesta este site-ul lor:

http://www.oftapro.ro/

Pot sa iti dau mai multe detalii daca te intereseaza ceva anume.

| florinmadalin explică (pentru WhiteLife):

Ce fel de strabism ai avut? Ti-a aliniat corect ochii?

| WhiteLife a răspuns (pentru florinmadalin):

Prima oara am avut strabism convergent, crec (imi fugeau ochii spre nas), am fost opearata la Timisoara de doamna doctor Frantescu (la 7 ani), iar dupa 8-9 ani au inceput sa-mi fuga din nou ochii, ambii, dar in sens opus. Unul fugea foarte putin, altul mai mult. Mi s-a recomandat sa ma duc la Bucuresti, am fost operata de strabism divergent la ambii ochi. Dupa o luna ochiul care imi fugea mai mult (destul de mult) a inceput sa fuga putin, putin de tot. Si acum imi fuge putin. In decembrie ma duc la control. Mi-a spus inainte de operatie ca daca muschiul a slabit foarte tare s-ar putea sa nu se poata corecta dintr-o singura operatie.