| alexandru2797 a întrebat:

Salutare TPU, am strabism si ambliopie pe ochiul stang iar din cate am inteles strabismul se poate corecta doar estetic, asa ca am decis sa ma operez la clinica Oftapro din Bucuresti auzind ca este cea mai buna din tara insa am o nelamurire in legatura cu pretul, 3000 de lei se aplica pentru un ochi sau pentru ambii ochi?
Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alex495 a răspuns:

Pai doar un ochi, pe cel stang,, bolnav" (stramb). Eu auzisem ca se poate corecta cu lentile speciale. Se pune ca un petic peste ochiul cu probleme si o lentila speciala peste cel drept si stai asa vreo luna 2-5

| alexandru2797 explică (pentru alex495):

Mersi de raspuns, treaba cu ocluzonul pe ochiul sanatos se face pana la varsta de 7-8 ani, asta pentru a corecta ambliopia, am trecut de mult de varsta aia din pacate.

2 răspunsuri:
| rozaliac a răspuns:

Prietenul meu s-a operat la Infosan in Bucuresti. Totul a decurs impecabil, a fost uimit de nivelul de profesionalism. Iti recomand si tie sa te duci acolo. Arunca un ochi pe site-ul lor, www.infosan.ro si mai cauta informatii despre dr. Andreea Ciubotaru, e un chirurg care face minuni.