| AlexMAV a întrebat:

Am inceput sa fac abdomene. Cate 140 pe seara. 70 o tura 3 min pauza, apoi ultimile 70. In cate luni se vor vedea primele rezultate? happy. Ii adevarat ca abdomenele iti scad din burta big grin?
De mancat eu mananc doar la pranz si putin seara, ca sa slabesc putin happy.

5 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Abdomene nu scad din burta. ca sa dai burta jos iti trebuie alimentatie buna (5 mese pe zi, pe principiul putin si des). cea mai importanta masa a zilei e micul dejun pe care tu nu il iei. ca sa arzi strat adipos trebuie sa faci un efort sustinut prin peste 65% din btm maxime ale inimii timp de minim 20 de minute. lucru pe care abdomenele nu ti-l ofera. ele doar lucreaza muschii, nu afecteaza stratul adipos. normal ca in luni se vor vedea rezultatele. tu ce credeai ca sculptatul corpului este ca desenatul pe hartie?

| Cosmin86 a răspuns:

140 de abdoemne pe seara = antrenament de copil mic.

Abdomenul se lucreaza de maxim 2 ori pe saptamana si nu cu exercitii atat de simple ca abdomene.

POTI sa faci 140 REZULTA e un exercitiu MULT PREA SIMPLU.

Mai documenteaza-te si tu.

| maryus112 a răspuns:

Salut, omule abdomenele nu scad burta abdomenele iti intaresc muschii daca vrei sa scapi de burta du-te la sala, ori apucate de un sport happy