| Andreeas_Andreeas_1997 a întrebat:

Bună seara! Uneori,seara simt o durere în partea de jos în drepta unde normal este ampendicul,dar nu prea cred ca este apendicele, adică așa sper.mă doare puțin și testiculul drept și îmi amorțește piciorul drept, dar nu am senzații de voma. sper sa nu am apendicita pentru ca sunt în Germania și nu am asigurare de sănătate :'( sa fie hernie, apendicita sau sa fi răcit eu? Precizez ca întotdeauna a m-am ferit de semințe, îmi este foarte teama de operații și cel mai mult îmi doresc sa nu se agraveze pana când plec acasă, de sărbători :'(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Andreeas_Andreeas_1997 explică:

Ps: simt ca pulseaza ceva acolo

| DEADON a răspuns:

Salut! Am citit problema ta si pot spune ca oarecum asa am patit si eu. Cel mai bine e sa te duci la un doctor, sa te consulte. El iti poate spune cel mai bine ce ai. Apendicita ai doar daca ridici piciorul drept si te doare. Atat stiu. O seara buna si insanatosire grabnica!

| Andreeas_Andreeas_1997 explică (pentru DEADON):

Mulțumesc mult! Multă sănătate!

| DEADON a răspuns (pentru Andreeas_Andreeas_1997):

Mersii, si tie la fel!