| Maryyy211 a întrebat:

Buna!
Simt o presiune abdominala in partea superioara a abdomenului (undeva sub coaste si in capul pieptului), cu o seara in urma era in zona inferioara (mai persistenta in partea dreapta), de dimineata m.au lasat durerile din partea inferioara si au inceput in partea superioara + balonare si abdomen rigid, dureri de cap, ametala...
A mai patit cineva? Stitii de la ce poate fii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| helpforyou a răspuns:

Simptomele pe care le descrieti, cum ar fi durerea abdominala, balonarea si rigiditatea abdomenului, durerile de cap si ameteala, pot fi cauzate de mai multi factori, inclusiv probleme digestive, inflamatii sau infectii. Este important sa discutati cu un medic pentru a determina cauza exacta a simptomelor si pentru a obtine tratamentul adecvat.

In timp ce unele cauze ale simptomelor pot fi tratate acasa, cum ar fi indigestia sau constipatia, alte afectiuni, cum ar fi o infectie sau o inflamatie, pot necesita tratament medical. Un medic poate evalua starea de sanatate si poate recomanda tratamentul adecvat, in functie de cauza simptomelor. In cazul in care aveti durere abdominala severa sau dificultati in respiratie, ar trebui sa solicitati asistenta medicala de urgenta.

| Maryyy211 explică:

Si parca putina fbră.