| bobi123 a întrebat:

sincer am o problema mare, deci eu de exemplu pot sa nu maninc vreo 2 zile nimic, si la fel nimic nu slabesc, cum maninc un pic cum ma ingras, nu conteaza ce maninc, pot sa fiu oare bolnava de ceva? pentru ca am prietene si de exemplu dinsele daca stau la dieta efectiv slabesc, pe cind eu doar ma ingras. Un sfat va rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Phini a răspuns:

Nu esti bolnava. asa e tipul tau somatic. esti un tip somatic cu tenta de ingrasare "endomorph". Ai nevoi de sala, sa faci cardio... si sa mai tai din calorii. Cauta pe net, sau du-te la sala, si iti va spune antrenorul tau ce trebuie sa mananci si cum sa te antrenezi pentru tipul tau somatic. Succes!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mananci ci nu faci miscare este normal sa nu slabesti. Taranii de pe camp care sapa cu orele pe caldura si mananca numai carne, cum crezi ca sunt asa de slabi? bine unii sunt si grasi dar aia care dau cu sapa sunt sau... infine tu creeazati teoria aceasta care ti-am spus-o mai sus. Poti manca ce vrei tu atata timp cat dai jos ce ai mancat.
Nu te indopa mananca cand iti cere organismul. Nu conteaza cate mese ai doar daca vrei muschi si alte chestii, nu te indopa acuma. Alearga si bea multa apa. Daca ai corpul infierbantat si bei apa rece dai jos 1000 de calorii.

Pentru o viata sanatoasa mergeti la sala si faceti mult sex.

| MEduard a răspuns:

Nu mănânci două zile şi după mănânci şi recuperezi. Logic că pui pe tine. Dacă nu mănânci, cum ai vrea să slăbeşti? Organismul trebuie să ardă nişte substanțe. Dacă tu nu îl alimentezi cum ai vrea să slăbeşti? E logic.

| YzaBella13 a răspuns:

Asa e organismul tau, eu ca sa slabesc am alergat si facut exercitii fizice in fiecare+ o alimentatie, de la sucuri naturale la carne, nu prea conteaza ce mamaci ci in ce cantitate mananci si bineinteles cele 3 mese sa fie respectate si eventual gustari, fructe, legume. Si nu cred ca esti polnava, eventual poti sa-ti faci un control (nu cred ca e cazul). Sper ca te-am ajutat!