| anonim_4396 a întrebat:

Cate kg e posibil sa slabesc in 10 zile? Cel putin 4 o sa slabesc daca maninc foarte putin (2 ceaiuri si un mar pe zi)? Nu conteaza daca e sanatos sau nu, am nevoie urgent sa slabesc pina pe data de 10 iulie iar apoi am sa-mi fac o dieta sanatoasa.

24 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Citește în continuare povești de adormit copii!
În 10 zile nu slăbești mai mult de 1 kilogram.
Pa, pa.

| mimiwewem a răspuns:

Dacă alergi 6 km pe zi, nu trebuie să te abții de la mâncare.Îți strici sănătatea degeaba.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dieta aia cu 2 ceaiuri si un mar timp de 10 zile nu o sa te faca decat sa ajungi in spital

| Valleria a răspuns (pentru suntserios):

Daca vad ca nu rezist mai mananc eu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Lasa dietele! Mergi pe o slabire sanatoasa, care sa nu-ti afecteze sanatatea.
Daca vrei sa scapi de kilograme, tot ce trebuie sa faci este sa te alimentezi corect, sa incerci sa renunti la mancarurile nesanatoase, precum cea de fast-food, bauturi acidulate, prajeli, grasimi de tot felul, lactate grase si cel mai important este miscarea.
Te pup!

| Ionait a răspuns:

O sa pierzi masa musculara, in nici un caz grasime mancand un mar pe zi.

Corpul isi da seama ca nu are cum sa isi asigure nivelul caloric folosind doar grasime asa ca incepe sa metabolizeze muschii.

Cel mai usor si sigur e sa iti calculezi 'intake-ul' caloric zilnic si din el scazi undeva la 15%. Asa esti pe deficit si incepi sa slabesti. Pe langa asta trebuie sa faci si sport si sa ai si o dieta echilibrata.

| Valleria a răspuns (pentru Ionait):

Multumesc dar asta nu ma ajuta slabesc in 10 zile

| Ionait a răspuns (pentru Valleria):

Ce incerc eu sa iti spun e ca mancand un mar pe zi nu o sa pierzi grasimea de pe abdomen, de pe coape sau alta grasime care te complexeaza pe tine. Cu acel regim pierzi masa musculara. Asta inseamna ca o sa te simti slabita, abia o sa te poti misca, dar vei ramane cu grasimea de pe abdomen. In mod normal (sanatos) ar trebui sa slabesti undeva la 700-900g pe saptamana. In 10 zile asta inseamna vreo 1.2kg.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Valleria):

Ce vrei tu e foarte stupid, daca nu ai fost in stare sa mananci sanatos, suporta consecintele

| Katoky a răspuns:

Pai in primul rand scrie corectwinking si nu te chinui cu slabitul esti perfecta asa cumesti si daca nu ai vazut la TV femeia aia ce a ''evitat'' mancatul acum de alearga se ''dezmembreaza''.
Asa eu ti-am dat un sfat ce ar putea sa te ajute, succes kiss

| Flynn2001 a răspuns:

Nu trebuie sa manaci puțin! Corpul va depozita si te vei ingrasa si mai tare. Mănâncă normal si da, poți slabi 4 kile, dar nu mânca puțin ca te ingrasi mai tare.

| Valleria a răspuns (pentru Flynn2001):

Daca mananc mult nu mai slabesc degraba. Si daca maninc ceva apoi mai vreau si nu ma pot opri, de asta am ales sa manicn cat mai putin.

| Flynn2001 a răspuns (pentru Valleria):

Pai nu mănânci mult. Poti sa faci așa: dimineața manaci mult, la prânz puțin si seara deloc.

| Valleria a răspuns (pentru Flynn2001):

Am incercat asa dar am slabit doar 1 kg in o luna

| Flynn2001 a răspuns (pentru Valleria):

Trebuie sa faci si sport.

| Valleria a răspuns (pentru Flynn2001):

Desigur, fac si sport. Sar coarda 30 min pe zi poate si mai mult + 15 min exercitii pentru fesehappy

| Flynn2001 a răspuns (pentru Valleria):

Ia-ți un fibrobar. Nu ingasa deloc si după aia nu mai simți nevoia sa mănânci nimic!

| elComandantee a răspuns:

Deci nu contează dacă îţi îmbolnăveşti organismul şi după aia când o să începisă mânânci o să te îngraşi foarte mult şi foarte repede, nu?

| Valleria a răspuns (pentru elComandantee):

Nuhappy Pina pe data de 10 trebuie sa slabesc, dupa asta ma descurc eu cumva.

| elComandantee a răspuns (pentru Valleria):

Dar ce e pe 10 de trebuie să slăbeşti?
Cu ce mânânci tu acum s-ar putea să nu mai ajungi, s-ar putea ca în timpul ăla să fii la spital în perfuzii.

| Valleria a răspuns (pentru elComandantee):

Nu pot sa spun ce este pe 10 dar e important foarte mult pentru mine. Am mai spus sus ca daca nu rezist mai mananc ceva.

| Valleria a răspuns (pentru Valleria):

Foarte important*

| elComandantee a răspuns (pentru Valleria):

Nu e chestia că nu rezişti. Chestia e că o să-ţi îmbolnăveşti organismul.
Şi oricum el nu-şi trage din depozitele de grăsime pentru energie, dacă nu mânânci.
Un om sănătos, într-un mod sănătos, fără să afecteze organismul, slăbeşte 3 KG pe lună maxim!
Trebuie să înţelegi că dacă te înfometezi, nu SLĂBEŞTI, n-o să mai ai energie şi o să te îmbolnăveşti, atât.
Cu un aport inadecvat de calorii, metabolismul tau va incetini (pentru a compensa ceea ce pare a fi infometare) si va dobandi un impuls genetic pentru a depune grasime.
Deci după aia o să pui grăsime şi la un măr mâncat. O să devii obeză.
Asta vrei?

| PhoenixShadow a răspuns:

Nu ai cum sa rezisti cu 2 ceaiuri si un mar pe zi 10 zile...