| lostgema a întrebat:

Crede-ti ca pot da spre adoptie copilul direct din maternitate, stie cineva cat dureaza procedura de adoptie?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate. Procedura adoptiei este una destul de lunga si greoaie, poate fi intre 6 luni si 1 an, citeste Legea nr.273/2004, cu modificarile si completarile ulterioare si te lamuresti.
Te rog ca inainte sa te gandesti bine, s-ar putea sa-ti para rau mai tarziu. Numai bine!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! nu cunosc aceste procedee si nici nu imi doresc sa le inteleg, nu vreau sa iti tin predica, acum poate esti supi, dar poate daca mai astepti, esti hotarata sa il abandonezi?sadchiar daca esti prea mica, sau ma rog in ce circumstante ai nascut, poate nu ai dorit sa vina acest bebe pe lume, dar daca l-ai adus, gandeste-te ca e un dar divin si bunul Dumnezeu a vrut asa, mai tarziu ai sa te chinui sa il recuperezi si va fi foparte greu si vei atrage influenta negativa tuturor, e decizia si alegerea ta, dar poate ceva se intampla si vei constata ca acel bebel face parte din tine...straight faceo zi buna si sa dea domnul sa iti lumineze calea, iar gandurile negative sa ti le inprastie.:*

| Lisadream a răspuns:

Ieri am fost la o buna prietena care a nascut si am vazut cand l-a alaptat pentru prima oara. Si eu si sotul ei ne-am emotionat foarte tare si plangeam ca niste copii. Proaspata mamica era foarte calma si parca stia tot ce are de facut. Cred ca e ceva minunat sa ai un copil. Procedurile dureaza mult si copilul este lipsit de afectiunea parintelui in perioada cea mai importanta: primii 2 ani.

| bunica18 a răspuns:

Nu vrei sau nu poti sa-l cresti? Pot sa incerc sa te ajut daca doresti?
La Valea Plopului, Parintele Tanase se ocupa de copii abandonati (salvati de la avorturi) daca vrei poti sa iei legatura cu el.
http://bisericasecreta.wordpress.com/......-ortodoxe/
Te rog insa din suflet macar 3 luni de zile sa-l hranesti la sin. Are nevoie de dragostea ta si de laptisorul de la sin ca sa fie sanatos mai tirziu.
Scrie-mi daca vrei sa te ajut...

| georgexxl a răspuns:

Da poti sa il lasi in maternitate dar de ce vrei lucrul acesta

| Roooxy a răspuns:

Nu sunt in masura sa te judec! happy Da de ce l.ai mai facut daca nu l.ai vrut? Esti inconstienta! Un om cerebral nu ar face asta! Suntem in secolul 21! Exista numeroase metode de protejare!happy Nu mai faceti un copil nevinovat sa sufere! Femeile ca tine nu se pot numi mame!

| Biiiib a răspuns:

Femeie! Pentru ce l-ai mai facut? Ca sa aiba de suferit toata viata din simplul fapt ca nu sunteti dvs responsabila? Pacat de bietul sufletel nevinovat.straight faceSunt persoane care ar da orice sa aiba un copil iar altele dau cu piciorul.Rusine sa va fiestraight face