| alyeualy a întrebat:

stie cineva cum as putea sa scap de balbaiala? Am 15 ani si nu am fost mereu balbaita, cred ca din vara si nici nu stiu de ce a aparut balbaiala.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| daassh a răspuns:

Te grabesti sa spui multe lucruri odata, vorbitul in fata oclinzii este un exercitiu bum, inveti sa-ti controlezi mai bine muschii fetei si automat sa nu te mai balbai.Succes!

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Ehm,eu ador fetele care se balbaie uneori happy sunt foarte sweet.Mai ales cand se inrosesc blushing parca le-as manca big grin

| OmulDeStiinta1986 a răspuns:

Scrie pe google "cum scapam de balbaiala". se poate ca e de la emotii. aveam un coleg care a scapat de balbaiala. ii spunea mama lui sa nu se mai grabeasca atunci cand vorbeste. ci sa vorbeasca mai lent si mai relaxat.

| londony a răspuns:

Ai patit ceva în familie? Un acide? Un soc? Poate fi din cauza ăsta.ori ești intr-o faza în care îți e frica de ceva...Fa exerciții în fata oglinzii, vorbește cu prieteni, cu familia cât mai des, și ai sa vezi ca emoțiile o sa treaca