| Pisiiii a întrebat:

Cum scap de balbaiala?

4 răspunsuri:
| LucKy_6512 a răspuns:

Formeaza-ti propozitia pe care vrei sa o spui mai intai in cap. apoi rosteste-o mai rar ca de obicei...zi-mi daca a mers

| radu189 a răspuns:

Vorbesti mai rar

| Esti9buna a răspuns:

Ca sa scapi de balbaiala e greu fiindca balbaiala este un tic sau se intampla in urma lipsei de idei. Parerea mea este ca ai nevoie doar de vointa si de exercitiu.

| dianadotss a răspuns:

Si eu ma mai balbai din cand in cand si le zic la parintii ca uneori nu imi vin in cap cuvintele potrivite si ei imi spun mereu sa citesc ca imi dezvolt vocabularul... poate te ajuta si pe tine.Bafta!