| piisycutzza a întrebat:

stiti cumva ce simptome ai inainte de menstruatie si cu cat timp ( aproximativ)?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnnaaaMaria a răspuns:

Simptomele încep cu 3-4 zile înainte de menstruație și începi să ai crampe abdominale, să ai poftă de dulciuri, să fii indispusă, să ți se schimbe brusc stările, să fii mai „ușor de impresionat", adică să începi să plângi de la lucruri minore... thinking

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

În general, prima menstruaţie nu este însoţită de simptome premenstruale.

Totuşi, sunt posibile oricare dintre simptomele enumerate la linkul :
http://www.sfatulmedicului.ro/Ciclul-menstrual/sindromul-premenstrual_1047

http://www.sfatulmedicului.ro/......ratat_1021

Vezi alte detalii în răspunsurile pe care ţi le-am dat anterior...

Toate cele bune.

| AnnaaaMaria a răspuns:

Ah, și încă un lucru de care am uitat: vei observa o secreție vaginală de o culoare pală tot cu 3-4 zile înainte de menstruație

| dana12848 a răspuns:

Inainte te dor putin ovarele