| Mmelek a întrebat:

stiti cumva daca pastilele Euthyrox influenteaza rezultatul testului de sarcina? Prima liniuta de control este accentuata, iar cea de test foarte vag se observa. Raspuns urgent FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| HaHaGirl a răspuns:

Cred ca sunt pastile de slabit, nu?
In general orice pastila din cate stiu eu influenteaza rezultatul unui test de sarcina, cred ca daca le opresti macar o saptamana apoi faci un alt test vei avea un rezultat concret...pastilele influenteaza rezultatul pentru ca gravidele nu au voie sa ia pastile eventual in cazuri grave atunci sunt admise, pentru ca pastilele pot ''deranja'' evolutia sarcinii si atunci nu ai voie, eu zic sa renunti la el si asa nu-ti fac niciun bine si sa faci un alt test, good luck happy

| Mmelek explică (pentru HaHaGirl):

Sunt pastile pe baza de hormoni pentru glanda tiroida...ps nu vreau sa iasa pozitiv

| HaHaGirl a răspuns (pentru Mmelek):

Ahh sorry, am mai auzit de ele ca fiind pastile de slabit de aia zic, pai nu le poti opri macar o saptamana sa afli rezultatul sau macar ai simptome? greata, ameteli, varsaturi.

| Mmelek explică (pentru HaHaGirl):

Nu cred ca se pot intrerupe aceste pastile ...intrebarea pe care v-am adresat-o este din partea altei persoane, dar am pus-o eu pe contul meu pentru ca ea nu are, dar era disperata sa gasesca un raspuns.

| HaHaGirl a răspuns (pentru Mmelek):

Aha,pai cel mai bine ar fi sa mearga la medic, in caz ca e insarcinata si nu vrea acum un copil sa nu cumva sa avanseze sarcina prea mult si dupa sa nu se mai poata face nimic, cel mai bine e sa mearga la doctor totusi nu cred ca e de joaca cu pastilele alea