| 01Mabel a întrebat:

Buna, știu ca pare o întrebare ușor stupida, însă tot o spun. Durerea de apendicita se aseamănă cu cea menstruala? Rog seriozitate, dau fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexisZLS a răspuns:

Nu am facut operatie de apendicita, dar ce se stie cel mai bine este ca durerea in zona aceea nu trebuie ignorata sub nici o forma..mai bine te duci sa ti faci un control ca sa fi sigura daca ai nevoie de operație sau nu..Acolo chiar poate fi fatal

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. Dar daca crezi ca ai apendicita, suna urgent Salvarea. Maine s-ar putea sa fie prea tarziu.

| Eireann a răspuns:

Durerea de apendicita se situaza de obicei in fosa iliaca dreapta dar e posibil sa se asemene cu durerea menstruala. In apendicita durerea este insotita de greturi/varsaturi si febra.

| healerdx7 a răspuns:

Nu, n-are nici o asemanare.