| ioana_9368 a întrebat:

sufar de boala vitiligo si as vrea sa stiu daca mai sunt membri TPU care sufera de aceeasi boala. daca sunt de cand aveti aceasta boala? v-ati vindecat? ce tratmente folositi? fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
13 răspunsuri:
| mymed a răspuns:

Daca esti perseverenta si increzatoare se poate obtine repigmentarea petelor si stagnarea evolutiei bolii.
http://www.mymed.ro/vitiligo.html
http://www.mymed.ro/tratamentul-in-vitiligo.html

| mefree2fly a răspuns:

Hei ioana.si eu am aceasta boala.si am citit undeva ca se vindeca cu telina, spunea un tip ca s-a vindecat de vitiligo cu mancand telina timp de 9 luni.Am inceput si eu sa mananc telina cam de vreo 2 luni.si parca un pic s-au redus petele happy multa sanatate:*

| Larette a răspuns:

Luc1-Mai du'te, stii tu? Exista mai multe forme de vitiligo, dar probabil stii asta nu?
Eu fac tratament si m-am vindecat, aproape de tot.
Deci, nu iti da cu parerea daca nu stii. straight face

| AdinaCrissa a răspuns (pentru Larette):

Ajuta-ma si pe mine te rog! ce tratament folosesti?

| Larette a răspuns:

Raze ultraviolete + crema +pastile. happy Am facut tratamentul in Egypt, la un doctor dermatolog f bun si am facut si sedinta de laser.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai aceiasi boala ca M. Jackson. Nu se poate vindeca. Imi pare rau...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incercat diverse niciun rezultat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna Ioana.Eu ma numesc Maria si locuiesc in Spania.Am vitiligo de la virsta de 7 ani, acum am 43.De 2 luni iau tratamentul d-nei dr. Tataru si de o saptamana mi-au aparut sute de puncte de pigment pe cele albe, care au inceput sa creasca si sa se uneasca.Este ceva incredibil.Recunosc, la inceput nu am avut incredere in acest tratament.Intre timp am descoperit ca pastilele sunt meladinine pe care le-am mai luat cind am avut 8 ani si pana la 25 ani nu mi-au iesit alte pete. Mi-ar place sa ajut pe toata lumea. Telefonul meu este 0034963646875.

| AndaVr a răspuns:

Am eu raspunsu m-am informat mult si nu exista nici un tratament care sa iti dea rezulteate fara nici un risc...

Sa iti spun cateva informati despre acest tratament :
Este fabricat in Dubai;
Se vinde de 25 de ani in America
Este 100% natural!
Este adus in Romania de aproximativ 3 luni...
Dupa ce te dai cu el te xpui la soare pentru a grabi vindecarea nu este obligatorie expunerea!
Poti sa te uiti in fiecare miercuri la ora 17.00 pe OTV si o sa afli mai multe viziteaza site-ul http://www.hans.ro/ si informeaza-te scrie foarte multe detalii

pretul tratamentu este 360 ron am primit un email de la ei cu informati :)Bafta

| AndaVr a răspuns:

Nu exita tratament in medicina moderna numai acesta imi cer scuze ca nu m-am exprimat corect happy

| ioana_9368 explică:

Maria daca ai putea sa-mi dai un id de messinger sau email sa ma vb pentru ca nu am posibilitatea sa te sun

| oana_5424 a răspuns:

Da. eu am vitiligo de 2 ani ...tot de 2 ani incerc sa o opresc... iar acum am un tratament nou si de 3 saptamani nu mai creste si se repigmenteaza pielea

| juityyy a răspuns:

Larette si oana...ce tratament ati urmat?