| oana_5424 a întrebat:

Cei care aveti "vitiligo "v-ati simtit vreodata stanjeniti de aceasta "boala"?
daca DA cand si cu ce ocazie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Numai care nu cunosc afecțiunea poate comenta ceva, și sunt destui care fac asemenea gafe.
Face parte din viața ta și trebuie să te accepți cu ea fără să-ți pese de gura lumii care este foarte bogată de răutate.
Sănătate.
Pa, pa.

| zooooza a răspuns:

Nici nu stiu ce sa zic.Vitiligo e o boala foarte grea. Ti se albeste piele si nu poti sta la soare.
Poate ca e un chin dar Dumnezeu te pune la incercare sa vada daca poti lupta.Nu te pedepseste.Nu cred ca m-as simtii stanjenita.

| Larette a răspuns:

Luiza, fara suparare.Nu ai vitiligo, atunci. de unde stii ca nu ai fi stanjenita? Poate asta as spune si eu daca nu as avea, dar.hmm, am si da, cateodata ma simt foarte prost, chiar daca nu se vede tare.

Nu caut cearta sau ceva, dar din moment ce nu ai, nu stiu de ce zici asta. straight face

| oana_5424 explică:

Dar stii ca uneori ...chiar te simti penibil cand se uita cineva la tine asaa uimit si crede-ma am si prieteni care desi imi stiu afectiunea chiar se mai uita uneori asa gen uite ce are si asta!

| oana_5424 explică:

Luiza sa stii ca la faza cu Dumnezeu m-am gandit si eu la un moment dat. ca toti avem cate un moment de balanta in viata. eh asta este