| doina1969 a întrebat:

sunt Doina. Am o durere acuta in spatele genuchiului drept din august, anul trecut. Durerea este mai puternica atunci cand genunchiul se pliaza, indiferent ca sunt in picioare sau in repaus, culcata in pat. Am facut raza la genunchi si nu a iesit nimic anormal. Am facut si RMN, iar rezultatele au aratat ca am modificari degenerative incipiente articulare cu minima componenta inflamatorie. Doctorul la care am fost mi-a recomandat sa fac infiltratii spunand ca am artroza. Am facut acestea si au trecut deja 3 saptamani dar durerea persista. Mentionez ca am luat si antiinflamatorii dar aceasta durere nu mi-a trecut niciodata. Va rog, ajutati-ma, poate este un alt remediu. E posibil sa fie un ligament rasucit si doctorul sa nu observe? Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Stefy200 a răspuns:

Pai am si eu o problema la genunchi(cand alerg mi se poate deplasa rotula)si m-am dat cu crema"puterea ursului"iar durerea mi-a trecut si nici rotula nu a mai avut nimic o perioada de timp.este foarte buna crema! sau"untul pamantului"! incearca! procedeaza astfel:da-te cuc rema sub genunchi, apoi invaluie genunchiul stranssss! dormi asa cu el! a doua zi e posibil sa nu te mai doara. daca nu o operatie e indispensabila! scuze dar asta e adevarul...sadpa si succes!winking