| dsfsdrfgdfh a întrebat:

happy Sunt fata. cate kilograme ar trebui sa am la 14 ani? si inaltime de 1, 65 aproape. ( acum am 50 de kg si vreau sa stiu daca mai trebuie sa slabesc ) multumesc. big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| LolaLollita a răspuns:

Ai putea sa mai pui pe tine vreo 5 kghappy de slabit, nu e nevoie.

| MrSoapte a răspuns:

Nu te lua dupa toate prostiile!
Sfatul meu...este sa te uiti in oglinda! Daca-ti place ce vezi, incearca sa te mentii asa... daca nu-ti place ce vezi, slabeste sau ingrasa-te, pana cand vei arata exact asa cum iti place!
Cel mai important este sa te simti bine in pielea ta!

| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Poti afla asta de pe calculatorul de greutate.http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| Crispor a răspuns:

Nu nu ar trebui sa mai slabesti este foarte bine asa cum esti acum

| xVouge a răspuns:

Eu cred ca stai bine.
Acum depinde cum te simti tu.
Daca nu te simti bine asa. poti sa slabesti ..insa cred ca esti ok, ai 1.65..slaba si inalta ....imagineaza-ti

| Alexandra0005 a răspuns:

Buna Nu iti spun din proprie experienta cate kg ar trebui sa ai din cate am auzit ar trebui sa aia greutatea de 65 de kg dupa acel metru si acel ceva conteaza asta e ceea ce am auzit! Sper ca te-am ajutat
! Bafta

| Toryyy a răspuns:

Parerea mea este ca nu ai nevoia de a slabi, deoarece eu am 15 ani am 1, 73m si am 65 kg si ma cred foarte grasa, insa tu esti normala!