| Annnonimm a întrebat:

temperatura 37, 3 masurata rectal, la adulti este normala sau este considerata subfebrila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Temperatura normala este pana in 36 cu cat depaseste mai mult cu atat mai rau!

| Nonameagain a răspuns:

Normala. Subfebrila este sub 37 grade. Tu ai usor peste.

| Annnonimm explică (pentru Nonameagain):

Deci temperatura mea este normala?

| Nonameagain a răspuns (pentru Annnonimm):

Da.

| Annnonimm explică (pentru Annnonimm):

Multumesc,am crezut ca am febra