| anonim_4396 a întrebat:

Buna,
Tocmai mi-am dat seama ca am fimoza si as vrea sa ma operez, Dar mi-e rusine sa le spun parintilor ca am aceasta boala.
Va rog dati-mi si mie nsite sfaturi cum le-as putea spune sau ceva
Dau FUNDINTA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Esial a răspuns:

Ti-e rusine, e normal sa-ti fie pentru ca ai crescut si pudoarea vine odata cu asta.Dar sa stii ca indiferent cat de mare ai sa fii, chiar si barbat in toata firea, pentru ai tai, tot copil vei ramane.Ai incredere in ei, au o putere de intelegere cu mult peste ceea ce crezi, nu uita ca ei sunt cei ce- nu numai ca-ti doresc binele dar ti-l si fac.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu ar trebui sa ti fie rusine sa vorbesti cu parintii tai cand vine vorba de sanatate, fa ti curaj si vorbeste daca ti rusine sa i spui mamei atunci spune i tatei

| expander91 a răspuns:

Ma tu esti sigur? daca chiar ai nu ar trebui sa-ti fie rusine, spune-le pe un ton calm si mai intai la mama.