| Fortis a întrebat:

Salut, am 16 ani, si sufar de fimoza, nu am fost la vreun urolog, mi-a fost rusine, si nu stiu ce sa fac as vrea sa ma opereza, ca na.....Cum sa ii spun asta la mama? Sau trebuie sa ma operez? am citit ca multi oameni au trait cu asta si nu sau operat sa ceva.Da pot sa fac sex?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă rușina și mergi la urologie pentru investigații, tratament diferențial și tratament specific.
Pa, pa.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ţi-am RĂSPUNS la celelalte 2 întrebări!

Tu crezi că, dacă întrebi nişte copilaşi de 13-15 anişori ( sau pui 5 întrebări cu acelaşi subiect ), îţi vor da un răspuns mai bun?

Cel mai indicat este un control la medicul specialist urolog, pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat.

Vezi alte detalii în răspunsurile anterioare...

Toate cele bune.

| Radu284 a răspuns:

Ii spui mamei foarte simplu: Stii, am fimoza, si as vrea sa ma duc la un doctor, sa vad ce solutii ar exista. Stii vreun doctor bun?