| anonim_4396 a întrebat:

Acum catva timp am observat ca mi-au iesit niste pete maroni pe piept, acestea au aparut doar pe pectoralul drept si incep ca se maresca. Nu am mancarimi dar sunt acolo si se observa. Imi puteti spune ce ar putea fi si cu ce le pot trata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Consultă cât mai repede un medic dermatolog, analize de sânge.
Pa, pa.

| ϟkatεVaηϟ a răspuns:

Mergi la un medic dermatolog, poate fi o simpla pata dar cine stie...

| CristiSeeker a răspuns:

S-ar putea sa ai pitiriazis versicolor, o ciuperca, in mare parte inofensiva.
Intamplarea face ca eu sa fi avut asa ceva cu vreo 2 luni in urma. Trebuie sa te duci la dermatolog; te va consulta si iti va da o crema si un sampon, probabil. Tratamentul dureaza in jur de 3-4 saptamani.
Uite aici mai multe detalii -> http://www.sfatulmedicului.ro/......color_1350
Vindecare grabnica;)!

| AnKa76 a răspuns:

Mmm...asa am si eu o pata pe picior.Ar trebui sa te duci la dermatolog sa vezi ce iti spune si iti va da ea ceva ce te va ajuta. Daca nu, te duci la farmacie si intrebi farmacista ce iti recomanda.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!:*