| andronieandrei22 a întrebat:

Buna TPU, am 12 si cand incerc sa imi scot capul de la penis, il pot vedea un pic in varf dar ma doare daca incerc sa il scot mai mult. Am fimoza? Capul ne iese de tot, il pot doar vedea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, aceea este FIMOZA.
Ia pe mama sau tata de mana si mergeti la UROLOG sa te consulte si sa vada de ce grad este fimoza ta si cum te poate ajuta, sa-ti elibereze cuculetul si sa-i dea voie sa creasca.

| andronieandrei22 explică (pentru Violleta2022):

Eu am mai avut fimoza o data cand am fost mic. Si cineva a zis ca nu e. Acum nu stiu ce sa cred

| Violleta2022 a răspuns (pentru andronieandrei22):

Ce zice cinevaul ala nu are nici o relevanta, odata ce tu descrii taman un caz de fimoza clasica, care nu s-a rezolvat cand ai fost mic si acum ar trebui sa mergi la un medic UROLOG ca sa aflii exact in ce conditii esti.

| andronieandrei22 explică (pentru Violleta2022):

A mai incercat si a iesit, dar m-am chinuit ceva totusi mersi

| lpavel a răspuns:

NU! Nu ai fimoza ci esti virgin si e ok sa mai ramai asa cativa ani buni!

| andronieandrei22 explică:

Pai nu m-am mast4rbat niciodata inca, si cand eram mai mic puteam sa-l scot, nu am incercat sa-l scot de un an