| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU. Am fost azi la doctor si m-am operat de fimoza. Dar cand incerc sa scot capul afara ma doare oribil. Stie cineva de ce sau cum pot opri durerea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cumva ti s-a spus sa nu te masturbezi deloc timp de 2-3 saptamani, pana se vindeca complet?
Tu abia ai fost operat si incerci deja sa te joci cu el?
Este normal sa doara un pic, ca-i rana taiata si cusuta!
Rabdare multa, spalat si dezinfectat asa cum ti-a spus medicul si dupa ce se vindeca te poti juca cu el.
In ce priveste durerea, ia 2 panadoale sau imbuprofene la fiecare 6 ore si durerea va fi suportabila.
Sanatate multa!

| AjutoameniipeTPU a răspuns (pentru Violleta2022):

Doctorul a spus sa scot capul ca sa nu se lipiseasca inapoi pielea.

| sierra1 a răspuns (pentru AjutoameniipeTPU):

Tu ascultă ce ți-a recomandat medicul (precis a spus ceva despre calmante) nu alti cizmari. Dacă mă ințelegi...

| Violleta2022 a răspuns (pentru AjutoameniipeTPU):

Atunci fa ceea ce ti-a spus intocmai medicul si ia maxim 2 panadoale la 6-8 ore pentru durere.

Răspuns utilizator avertizat