| Nina92 a întrebat:

am 14 ani si am foarte multe vergeturi pe fund si pe picioare am 59 de kg. Incerc sa slabesc am slabit foarte mult cand am fost acasa in vara dar acum am pus tot la loc dar acum incerc sa slabesc dar imi este frica ca o sa mii se faca mai multe as vrea sa devin fotomodel dar daca am vergeturi cred ca nu mai are rost cam cate kg ar trebui sa am? Ash mai putea sa devin fotomodel daca le am? nu mai stiu ce sa fac cu ele vara imi este rusine sa port pantaloni scurti.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Prince_Amir_1995 a răspuns:

Vergeturile pot fi din mai multe cauze ori din cauza grasimii, celulita, sau din cauza ca ai crescut prea repede.Incearca sa te imbraci mai gros ca sa transpiri si incearca sa faci sport si sa mananci multe fructe.Ca fotomodel nu conteaza greutatea, ca greutatea este in functie de inaltime, constructia corpului te poate ajuta incearca sa nu ajungi sa ai anorexie din cauza dorintei de a slabi.

| Bogdy997 a răspuns:

Si eu am slabit mai multe kg intr-un timp destul de scurt, si m-am si inaltat intre timp. Mie in zona umerilor mi-au aparut vergeturi. Au trecut in procent de 99%. Trebuie sa te uiti foarte atent ca sa mai vezi ceva. laughing Si eu mi-am facut griji deoarece aveau o tenta de mov, si m-am cam speriat. Eu iti sugerez sa stai linistita si intr-un an, doi cred ca o sa treaca. M-am interesat si eu de astea si am descoperit ca se fac de la slabiri bruste si eventual alaturi de cresteri bruste. Sper ca totul sa fie OK. Succes in visul tau de a fi fotomodel, si nu uita ca sanatatea e mai buna decat toate. Nu iti extenuia si forta corpul.winking

| Nina92 explică (pentru Bogdy997):

Multumesc mult!

| Bogdy997 a răspuns (pentru Nina92):

Cu placere happy

| oDoddeX a răspuns:

Daca faci sport vei si slabi si pielea iti va fi mai elastica, dar trebui sa te dai cu o crema de ex : eu am vergeturi pe fese si ma dau si crema de unt de shea, iar vergeturile incep sa dispara, dar nu uita sa faci si sport happy. Mult noroc