| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema grava cu celulita de pe fund si picioare, nu stiu ce sa mai fac sa scap de ea, am 16 ani 1, 67m si 55 kg, va rog mult ajutatima.Peste 2 luni e vara si va trebui sa merg la mare cu prietenul meu, dar mie mi-e rusine si sa ma imbrac in pantaloni scurti. Cine vrea sa scrie lucruri nu folositoare, mai bine sa se abtina, va multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Anddreee a răspuns:

Sport
Alimentatie corect
Multa apa sa se hidrateze pielea si sa scapi de toxine
Si cremele hidratante sunt de folos (nu anticelulitice)
De celulita "se scapa" greu mai ales daca e din gena asta sau din dereglari hormonale. Am zis se scapa intre ghilimele pentru ca ea de fapt se ascunde, se micsoreaza, dar tot va fi acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Nu există remedii contra celulitei, de ea nu vei scăpa toată viaţa ta!
Grijă la alimentaţie şi practică un sport!
Te pup!

| MioaraParalescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da pupacioasa mai esti tu laughing

| EllaMazerschi a răspuns:

Iti poti face un abonament la sala pentru a urma un program intens de tonifiere...cu siguranta va da rezultate

| yora543 a răspuns:

Pai...uite un remediu care la mine a functionat.
1.Ia zatul de la o cafea proaspata si naturala
2.Maseaza usor in zona cu probleme
3. Infasura zona cu o folie.
Sper ca te-am ajutat. Te pup!
P.S masajul si sportul este de asemenea bun pentru celulita

| Blaj a răspuns:

File:///C:/Users/user/Desktop/5%20exercitii%20pentru%20celulita%20de%20pe%20fund.htm sper ca te ajuta.
Te pup!