Întrebare recomandată | AnnnaMarrria a întrebat:

Buna TPU happy
Am cateva intrebari legate de cancerul la colon.
1. Cum se manifesta?
2. Cum se previne?
3. Ce poti face in caz ca o persoana (din familie) are si nu vrea sa se duca sub nicio forma la doctor din pricina banilor?
Va multumesc pentru raspunsuri!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| anacolda a răspuns:

Simplu! II dai tot ce stii ca e bun pentru cancer: spanz -o lingurita-doua pe zi, in multa apa, marul lupului- o lingurita, tataneasa-ceai nu prea tare, din radacina, si in rest ai grija sa nu manance carne, ca o sa creasca la loc. Cam dupa o luna ar trebui sa elimine. Ii trebuie multa varza cruda si legume si fructe nu prea dulci. Dar atentie sa nu faca o gastrita. ALoe Vera este iar indicata, in orice forma de cancer. Dar aloe Vera, nu alt fel de aloe. Si ii faci un amestec de miere, propolis, laptisor de matca si ii dai 1-2 lingurite pe zi, pentru intretinerea organismului. Tot pentru intretinere mai trebuie: calciu, magneziu, fier, in forma asimilabila, ganoderma-2 casete pe zi, omega 3, vitamina C(atentie la stomac), echinacea pentru a preveni infectiile si tot ceea ce stii ca ii face bine, daca mai are si alte afectiuni. Mergi pe naturiste, ca doctorul nu vindeca asa ceva.
http://vindecarenaturista.blogspot.ro/2013/07/o-marturie-anticancer.html

3 răspunsuri:
| prizeFTW a răspuns:

Http://www.sfatulmedicului.ro/......colon_6340 şi trebuie, obligă acea persoană.Şi mama cred că are cancer intestinal dar nu vrea să meargă la doctor. Sper că articolul te va ajuta.

| AnnnaMarrria explică (pentru prizeFTW):

Si mama la fel..nu vrea sa se duca la doctor..si imi este foarte frica pentru ea!

| mutascu a răspuns:

Buna andrutzzza, poti afla totul despre cancerul la colon din pagina : http://www.cancerlacolon.ro/