| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am fost azi la ginecolog pentru problema cu secreția galbena care curge și are miros ciudat și mi-a zis ca am și chist, am și dureri și urinez des, mi s-a dat tratament sa iau când îmi începe menstruația sa iau 21 zile seara și 7 zile sa fac pauza, dar la care sa fac pauza? La toate? Deci am așa tratament: polygynax ovule, 2 cutii ciprinol, indometacin, artizia anticoncepționale, pauza la anticoncepționale sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| alexandraionela1234 a răspuns:

Da, la toate faci pauză, daca trebuia sa faci pauza la un anumit medicament, ti se spunea

| anonim_4396 explică (pentru alexandraionela1234):

Mersi, dar supozitoare constipa? Cam așa observ, și chist de la ce se face? Am auzit ca de la răceală

| alexandraionela1234 a răspuns (pentru anonim_4396):

Chisturile se fac de la menstruația neregulata, de la dereglări hormonale... In mod normal supozitoarea trebuie sa faca exact contrariul, sa te deconstipe, dar la tine are efecte adverse si din cauza acestui chist.

| anonim_4396 explică (pentru alexandraionela1234):

Mi o trece cu ce mi-a dat, dacă nu merg la alta doctor, de aceasta nu-mi place, sa mai iau supozitoare atunci? Nu le am mai luat, chist am auzit ca se fac și de la răceală

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

E normal sa mai sângerez?