| davidoso a întrebat:

Buna tpu.Am mainile si picioarele reci tot timpul.sa ma ingrijorez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| T4zu a răspuns:

Salut si eu sunt tot cu aceleasi simptome. Asistenta de la scoala mi-a zis ca e circulatia proasta din cauza ca nu fac efort fizic suficient, in ciuda ca umblu 3km in fiecare zi pe jos.
Parerea mea este ca ar trebui sa iti iei haine mai groase si sa faci sport.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt medicamente pentru circulatia sangelui in terminatii.Trebuie doar sa mergi la medic sa te consulte si sa-ti prescrie reteta.

| Maiuta a răspuns:

Cred ca ai o circulatie mai proasta prin acele zone. doar sa porti sosete, asta e sfatul meu nu stiu la mine merge