| klhkhjjhkhklhkjhkjh a întrebat:

Ce trebuie sa fac ca sa nu mai am mainile si picioarele reci, amortite, transpirate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

O analiza de sange nu ar strica sa stii cum stai cu Calcemia, un consult general ca sa stii daca nu ai probleme cu circulatia sangvina periferica. Fumatul si viata sedentara agraveaza simptomele astea. Sport regulat, alimentatie sanatoasa, evitarea toxicelor si stresului.

| klhkhjjhkhklhkjhkjh explică (pentru evenso):

De fumat nu fumez... imi place sa fac sport, fac de mica sport, mai ales merg mult pe jos, de mancat mananc sanatos. numai ca exagerez cateodata cu carnea de pui! De stresat, da, pentru ca fiind in clasa a XI-a, vreau sa am parte de rezultate f bune pentru a putea intra la o universitate din strainatate... iti multumesc si tie si celorlalti pentru sfaturi.si daca o sa aveti si voi nevoie de un sfat, o sa va ajut cu placere!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mergi la medic!

| 1112 a răspuns:

.Mainile si picioarele reci depind de circulatia sangelui. poate nu ai testul calciu in corp. incearca sa nu mergi cu picioarele goale pe glesie ca te poti raci.happy. incearca sa ai o viata cat mai sanatoasa. mananca sanatos si fa sport.winking. daca o sa iti apara alte chestii te sfatuiesc sa mergi la un control.winking. bye.:*.

| Pisla a răspuns:

1. Maini si picioare reci - in general e din cauza circulatiei sangelui. E posibil sa ai un tip de sange...nu prea bun. Du-te la un doctor si vezi daca iti sugereaza ceva.
2. Amortite - incearca sa faci mai des miscare, dar in principiu se aplica ce ti-am explicat si la primul punct.
3. Pentru picioare care transpira stiu ca sunt diferite pudre de talc pe la farmacii sau unele magazine de incaltaminte. Pentru maini transpirate...cred ca in general iti transpira cand ai emotii (nu am auzit alte cazuri in afara emotiilor, sau cand depui efort - ceea ce e si normal). Nu stiu un remediu in cazul emotiilor.

| Умcмв a răspuns:

Un pic de miscare nu sta intr-un loc happy